WOJOWNIK reż. Jacek Bławut, Polska 2007 (85’)scen. Jacek Bławut, zdj. Jacek Bławut

Film opowiada historię sportowego sukcesu kick-boxera Marka Piotrowskiego, który po zdobyciu mistrzostwa świata amatorów wyjeżdża do USA, gdzie zostaje mistrzem USA a potem mistrzem świata. Po dwóch latach sukcesów zostaje pokonany. Poupada na zdrowiu, pojawiają się problemy rodzinne i finansowe. Ale Piotrowski to niezwykle silna osobowość: nie poddaje się, jego motto życiowe to: wstań i walcz.

JAK TO SIĘ ROBI reż. Marcel Łoziński, Polska 2006 (87’)
scen. Marcel Łoziński, zdj. Marcel Łoziński


Piotr Tymochowicz - doradca medialny, postanowił udowodnić, że z każdego człowieka da się ulepić polityka. Na casting zgłosiło się kilkaset osób. Kilkanaście rozpoczęło szkolenie. Dotrwała jedna. Zdjęcia do filmu trwały trzy i pół roku. Marcela Łoziński stworzył ironiczny a zarazem przerażający portret polskiej sceny politycznej. Z gorzkim uśmiechem na twarzy pokazuje, że "rząd dusz" to jedynie parę zgrabnych socjotechnicznych tricków.

JA TO ON, ON TO JA rez. Michał Dudziewicz, Polska 2006
scen. Michał Dudziewicz, zdj. Jacek Knopp
 

Film opowiadający o pokonywaniu barier między pokoleniami. Drogi Zdzisława Wardejna i jego syna Przemysława rozeszły się wiele lat temu. Teraz ponownie postanawiają zbliżyć się do sobie, a sposobem na to ma być wspólna wyprawa do Afryki. Okazuje się że na afrykańskiej ziemi nastąpi specyficzna zamiana ról i to syn stanie się przewodnikiem ojca.

NA KRAŃCACH KRÓLESTWA reż. Kornel Miglus, Niemcy/Polska 1991(76’)
scen. Kornet Miglus

Trzy dziewczyny z Niemiec wybierają się na wycieczkę do małego miasteczka na Śląsku  nie wiedząc, że ta podróż zmieni raz na zawsze ich życie. Każda z nich skonfrontowana będzie z tym, przed czym całe życie uciekała: z rodziną, z miłością, z przeszłością.
 
BUŁGARSKIE HISTORIE reż. Kornel Miglus, Elwira Niewiera, Polska/Nimcy 2006 (73’)
scen. Kornel Miglus, Elwira Niewiera 
 

Historia filmu ma swój początek w wyprawie sondy Voyager, która w 1977 roku wyruszyła w kosmos niosąc na pokładzie kwintesencję cywilizacji ziemskiej. Pomiędzy formułą Einsteina, tekstami Beatlesów, partyturą Beethovena i głosem noworodka w przestworza mknie ludowa bułgarska pieśń. Historie bułgarskie opowiadają o tym, co stało się z bułgarską pieśnią trzydzieści lat temu.