TURECKIE GWIEZDNE WOJNY  reż. Cetin Inanc, Turcja 1982 (90 min)

Film opowiada o przygodach dwóch pilotów, Murata i Aliego, których kosmiczne pojazdy rozbiły się na pustynnej planecie. Przyjdzie im zmierzyć się ze złym imperatorem, który próbuje podbić Ziemię. Jego ataki są początkowo odpierane przez tarczę koncentrującą molekuły ludzkich mózgów. Imperator nie zamierza dać za wygraną. Wie, że jego jedyna szansa na pokonanie tej zapory to użycie innego ludzkiego mózgu.

Sample Image

CZARNY SAMURAJ  reż. Al Adamson, USA 1977 (75 min)

Robert Sand, agent specjalny tajnej organizacji D.R.A.G.O.N., gra w tenisa z piękną dziewczyną, gdy nagle zwierzchnicy zlecają mu uratowanie porwanej Chinki (tak się składa, że to była miłość Sanda) - córki wpływowego, dalekowschodniego ambasadora. Za porwaniem stoi niebezpieczny człowiek zwany Czarodziejem (Warlock).

„Czarny samuraj” unosi się na fali komercyjnego sukcesu jaki odniosły pierwsze filmy z nurtu Blaxploitation na początku lat 70. Wielką popularnością cieszyły się serie filmów bazujących na utartych wcześniej w Hollywood schematach, z tą różnicą, że bohaterem był Afroamerykanin. Tytuły mówią same za siebie: Black Cobra, Blacula, Black Godfather i Black Samurai.

Sample Image

GAMERA KONTRA GIRON  reż. Noriaki Yuasa, Japonia 1969 (80 min)

Kolejny film z cyklu „japoński atak gumowych potworów”, opowiadający o wybawcy japońskiej społeczności, Gamerze, wielkim żółwiu  z obcej planety. Gamera to obok Godzilli i ptaka Rodana najpopularniejszy potwór popularnego kina akcji produkcji japońskiej. Doczekał się wielu odcinków w serii filmów, które charakteryzują nieodzowne zniszczenia, latające obiekty na gumowej żyłce i dzielne dzieci w roli bohaterów.

Sample Image

DOCTOR OF DOOM  reż. Rene Cardon, Meksyk 1963 (80 min)

Szalony naukowiec porywa piękne kobiety do eksperymentów transplantacji mózgu. Kiedy jego ambitne naukowe cele zostają zagrożone, porywa Kobietę-Zapaśniczkę, mistrzynię Meksyku. Siła sportu i kobiecego seksapilu kontra nieprzeciętny umysł i przerażające monstrum.

SZPON  reż. Fred F. Sears, USA 1957 (74 min)

Tym razem Ziemię i amerykańskie przestworza nawiedza wielki ptak z innego wymiaru, zwany Szponem! Jest niezniszczalny i zagraża bezpieczeństwu świata. Ludność ogarnia panika. Tytułowy, olbrzymi Szpon jest nie tylko najstarszą (narodziny ptaka datuje się na 17000000 rok p.n.e.), ale również najbrzydszą kreaturą we wszechświecie.

Sample Image