IMPREZY TOWARZYSZĄCE

KONCERT - BACKBEAT

 Zespół BACKBEAT gra klasycznego Rock & Rolla’a od 2000 r. Podczas żywiołowych i naładowanych
pozytywną energią koncertów zapewniają uczestnikom muzykę doskonałą do słuchania, tańca i szalonej zabawy, starając się przybliżyć klimat, jaki panował na prywatkach w latach złotej epoki rock and rolla. Utwory, które znajdują się w repertuarze grupy to stare, taneczne przeboje z lat 50-tych i 60-tych takich wykonawców jak Elvis Presley, Chuck Berry, Little Richard, The Beatles... i wielu innych. Ich wersje są bardzo zbliżone do oryginałów i jak na przystało na Rock & Roll’a zawsze mocno energetyczne. Występowali w różnych częściach Polski, w klubach,  plenerach, hotelach, placach i wszędzie cieszyli się dużym uznaniem wśród publiczności. 
Wokalistą zespołu jest Łukasz Jemioła lubujący się w takich gatunkach jak blues, folk oraz piosenka autorska i przedwojenna.  Łukasz Jemioła jest laureatem licznych nagród i wyróżnień, m.in. I nagrody i nagrody dziennikarzy 45. Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, Grand Prix międzynarodowego festiwalu piosenki autorskiej w Żytomierzu na Ukrainie, Nagrody na II Prezentacjach Muzycznych Latin Jazz w Krakowie w 2008 r.

KONCERT - CLOUD JAM

Cloud Jam to projekt obejmujący ukraińskie, rosyjskie, ludowe oraz autorskie piosenki w niestandardowym wydaniu. To instrumenty z całego świata i brak stylowych ramek zespołu. To pojednanie tradycji i eksperymentów, dawnych czasów i współczesności, piękna przyrody i ruchu miast. To pełna eklektyczność i niepowtarzalność, po prostu Dżem z Chmur.
Uczestnicy przyszłego projektu brali udział w licznych festiwalach m.in.: w Ukrainie, Polsce, Francji, Niemczechi Rumunii, reprezentując Ukrainę razem z tanecznym ansamblem "Kanarek". Poznawanie tradycji innych krajów skierowała zespół na nowe, twórcze poszukiwania i zagłębianie się w swojej rodzimej kultury. I tak, w końcu w 2010 roku i pojawił się projekt „Cloud Jam”. Po tym czasie zespół zdążył wziąć udział w festiwalach europejskich: na Węgrzech, w Turcji, Polsce, Rumunii, Macedonii. Uczestnicy projektu trzykrotnie odbyli trasę koncertową po Indiach, popularyzując ukraiński oraz rosyjski folklor, grając muzykę Cloud Jam z muzykami z całego świata.
W Ukrainie Cloud Jam występował na festiwalach takich jak: "Tripilskie Koło", "Bajeczne miasto", "Obertonik", Starodawny Mendghibozh. Zespół można usłyszeć w kijowskich Art-klubach, a także na ulicach Kijowa i ulubionego Lwowa. W końcu 2013 r. zespół Cloud Jam trzy razy wystąpił na Majdanie Niepodległości dla więcej niż stu-tysiącznego audytorium.Publiczność ceni Cloud Jam za szczere przedstawienie, szybką jazdę, atmosferę, zdolność "get me high", niezwykłe brzmienie i niespodziewane aranżacje muzyczne.

"Naszą drogę muzyczną wyznaczają dwa kontrastujące ze sobą nurty: szybki, wesoły i energiczny z powolnymi,transowymi brzmieniami. Swoją różnorodność muzyczną i oryginalne brzmienia zawdzięczamy m.in. dzięki pełnej akustycznej oprawie kachona i gitary po brzmienia elektryczne: gitary, perkusji i sampli. Postarajcie się nas zrozumieć – po prostu stale eksperymentujemy".

KONCERT - MASHALA DOZA

„Mashala Doza” to ukraiński zespół grający muzykę rembetiko oraz bałkańskie piosenki. Większość muzyków mieszka w Kijowie. Tam zaczęli grać razem w zespołach „Toporkestra” i „Cloud Jam”. Jednak wkrótce mistycyzm i magiczna muzyka Rebetiko zostały podłączone przez muzyków w jednym projekcie „Mashala Doza”. Po graniu w Goa muzycy wyjechali na północ i podbili Himalaje. Tam zakończyli tworzenie projektu,  stamtąd także przywieźli kolejne muzyczne inspiracje. Wspólna podróż po Indiach i doświadczenie koncertów klaruje skład zespołu i Mashala Doza kontynuuje karierę na Ukrainie.Muzyka zespołu „Mashala Doza” jest jak pyszna tradycyjna indyjska potrawa – masala dosa. To symbolizuje łączność zespołu z Indiami, a także inną rzecz. Może być wyrazem „woli Bożej” dotyczącej muzyki i swobodnej atmosfery.

KONCERT - HORPYNA

 „Horpyna” to czołowy przedstawiciel ukraińskiej sceny muzycznej w Polsce, istniejący nieprzerwanie od 1999 roku. Przez te wszystkie lata „Horpyna” ewoluowała od tradycyjnego folku, a nawet folkloru, przez utwory tradycyjne grane w stylistyce rocka aż do tworzenia własnych kompozycji o folkowo-rockowym brzmieniu. 
Dziś repertuar „Horpyny” to folk-rock osadzony w klimatach ukraińskich w których czuje się zadziornego kozackiego ducha, a bogata historia dyskografii zespołu pozwala uznać go za jedną z najbardziej nowatorskich grup w Polsce i jednocześnie prekursora tego nurtu wśród zespołów ukraińskich. Każdy koncert zespołu to nie tylko dźwięki, to prawdziwe widowisko muzyczne, porażające dynamiką, energią, ale też dbałością o piękno dźwięku i wykonawczą perfekcję, co potwierdza licznie przybywająca na każdy koncert publiczność.  Za „Horpyną” już kilkaset występów w kraju jak i zagranicą (Niemcy, Francja, Czechy, Rosja,  Ukraina, Litwa) jak również występów dla TVP. Bez względu na miejsce, czas i wiek, „Horpyna” jest gwarancją niezapomnianychprzeżyć i dobrej zabawy.

KONCERT - ORKIESTRA SYMFONICZNA IM. K. NAMYSŁOWSKIEGO
Z ZAMOŚCIA POD BATUTĄ RAFAŁA ROZMUSA: MUZYKA DO FILMU "JESZCZE WYŻEJ"

JESZCZE WYŻEJ (Safety Last)
reż.: Fred Newmeyer, Sam Taylor
scen.: Hal Roach, Sam Taylor, Jean Havez, Tim Whelan
zdj.: Walter Lundin 
w.: Harold Lloyd (Harold), Mildred Davis (Mildred), Bill Strother (Bill), Noah Young (policjant), Wescott B. Clarke
(kierownik piętra), Anna Townsend (klientka)
prod.: USA 1923 (72 min)

SPEKTAKL - KNIENIE

Grupa Artystyczna Teatr T.C.R. (Tychy)
autor tekstu: Marcin Stachoń, Sarah Kane
reżyseria: Marcin Stachoń
występują: Alina Bachara, Piotr Kumor, Marcin Wagner, Marcin Stachoń
premiera: Tychy (60 min)

„Knienie” to historia chemicznego związku przedstawiona jeden do jednego. Dramat mieszkający między słowami, które nie wyrażają tego, co bohaterowie czują i myślą. Pełnia tej historii rozgrywa się gdzieś poza tym, co widać i słychać.W warstwie literackiej dramat napisany przez Marcina Stachonia, to proste słowa, proste i ostre jak noże, którymi codziennie kroi się chleb oraz warzywa do zupy.