Imprezy towarzyszące

Koncert - LUBLIN STREET BAND

Lublin Street Band powstał z  potrzeby stworzenia szalonej ulicznej orkiestry dętej, zarażającej pozytywną dawką jazzowo-funkowej energii podczas pochodów, parad oraz  koncertów w otwartej przestrzeni. Bardzo szybko zespół zaczął występować także w pełnym brzmieniu scenicznym, wzbogaconym o sekcję rytmiczną i piano.

Zakres muzycznych zainteresowań zespołu jest szeroki, toteż podczas ich występów można się spodziewać podróży w rejony przeróżnych odcieni jazzu, funku, bebopu i momentów szalonej improwizacji. Lublin Street Band prezentuje autorskie kompozycje wzbogacone o standardy jazzowe.

 

Koncert - HOLLÓENEK HUNGARICA

Zespół powstał w Debreczynie (Węgry) w 2002 roku w wyniku prowadzonych przez muzyków poszukiwań średniowiecznych zapisów muzycznych - węgierskich i nie tylko. Początkowo w repertuarze grupy znalazły się średniowieczne ballady miłosne i pieśni ze zbioru Carmina Burana, wykonywane na buzukach, fletach i skrzypcach. Z biegiem czasu znakiem firmowym zespołu stały się dudy i bębny tureckie. Współczesne aranżacje dawnych utworów składają się na dynamicznie opracowane linie melodyczne, grane żywiołowo na koncertach.

 

Monodram - KOLOROWA CZYLI BIAŁO-CZERWONA

reż.: Bartłomiej Miernik

scen.: Piotr Przybyła

wyk.: Hubert Dyla

Hubert kandyduje w najbliższych wyborach na przewodniczącego szkoły. To uczeń. Chodzi od klasy do klasy i przedstawia swój program. Miły, elokwentny, dobre oceny, ogólnie bardzo fajny koleś. Częstuje kanapkami, uśmiecha się, prawi komplementy koleżankom. Organizuje spontaniczną zbiórkę pieniędzy dla Ukrainki, o której opowiada i przy okazji pokazuje stronę tej akcji na facebooku. Uprzedzamy akcję: to ściema...

 

Koncert - ORIENT COMPANY

Program koncertowy Orient Company zbudowany jest na kompozycjach pochodzących z muzyki szeroko pojętego Orientu, w tym na melodyce tradycyjnych mantr indyjskich oraz tematach muzycznych z Dalekiego Wchodu. Te oryginalne muzyczne tematy zostały przez grupę zaranżowane w kierunku uzyskania oryginalnej  ekspresji brzmień i rytmów łączących egzotyczne brzmienia Orientu ze współczesnymi brzmieniami jazz-rock.

Koncerty grupy - to z jednej strony muzyczne podróże wypełnione orientalnym nastrojem z wyeksponowanym brzmieniem tradycyjnych instrumentów ze Wschodu (sitar, flety indyjskie, tabla, darabuka, ud), a z drugiej strony dynamiczne jazz-rockowe kompozycje, w których orientalne brzmienia konkurują z progresywnym rytmem (perkusja/bas) oraz porywającymi improwizacjami na skrzypcach. 

 

Film & Music - RAFAŁ ROZMUS

Rafał Rozmus, kompozytor muzyki filmowej i teatralnej,od lat propaguje powrót do klasyki kina niemego, kiedy muzyka towarzyszyła filmom na żywo. Regularnie tworzy muzykę do nieśmiertelnych dzieł z epoki wielkiego niemowy. Wykonywane przez niego na żywo, wraz z orkiestrą kameralną, partytury do niemych evergreenów, stały się znakiem firmowym Letniej Akademii Filmowej.

 

Koncert - EGZOTYCZNY DANDYS PARYSKICH BULWARÓW

Muzyka Egzotycznego Dandysa Paryskich Bulwarów to połączenie rocka, bluesa i funku. Mocną stroną zespołu są oryginalne, szczere, niekiedy ironiczne teksty, które stawiają grupę gdzieś pomiędzy rockiem, a piosenką autorską, z dodatkiem scenicznej nieprzewidywalności.

 

Spektakl - IMPRO TEATR BEZCZELNY

.Komedia spontaniczności, w 100% improwizowany spektakl, w którym na bazie jednego słowa, w wyobraźni widzów wykreuje się świat. Nieco abstrakcyjny, przyprawiony barwnymi postaciami oraz dużą dawką humoru.

Impro Teatr Bezczelny - bez reżysera, bez scenariusza, bez dokładnie przygotowanych ról – bezczelnie! Teatr improwizowany w całej okazałości, oparty na maksymalnej interakcji z widzem, poważny zabawnie, zabawny na poważnie.