Kino nocne

- tradycyjnie zagości w plenerze, na dziedzińcu ponad 200-letniego Browaru Zwierzyniec. Jego repertuar to tzw. "kino środka", filmy godzące artystyczny poziom z walorami komercyjnymi. Z uwagi na miejsce projekcji, widzowie będą mogli łączyć wrażenia czysto filmowe z degustacją jedynego w swoim rodzaju, warzonego według oryginalnej receptury, zwierzynieckiego piwa.

1. Rockstar reż. Imtiaz Ali, Indie 2011 (159 min)

2. Zombie Express reż. Yeon Sang-ho, Korea Płd. 2016 (118 min)

3. Trzy wieki reż. Buster Keaton, Eddie Cline, USA 1923 (64 min)

4. Nastolatki reż. Alexandra-Therese Keining, Szwecja/Finlandia 2015 (106 min)

5. Love Aaj Kal reż. Imtiaz Ali, Indie 2009 (128 min)

6. Lament reż. Na Hong-jin, Korea Płd. 2016 (156 min)

7. Zwariować ze szczęścia reż. Paolo Virzi, Włochy/Francja 2016 (118 min)

8. The Rolling Stones. Ole, ole, ole! reż. Paul Dugdale, Anglia 2016 (105 min)

9. Kochanego ciała nigdy za wiele reż. Sharat Katariya, Indie 2015 (110 min)

 

Rockstar reż. Imtiaz Ali,

Indie 2011 (159 min)

w.: Ranbir Kapoor, Nargis Fakhri, Shammi Kapoor

Bollywood w pełnej krasie, czyli miłość, muzyka i śpiew. Janardan to zwyczajny chłopak, który ma wielkie marzenie - zostać gwiazdą rocka jak Jim Morrison.  Jest jeden kłopot - nie potrafi zdobyć uznania publiczności. W końcu zdaje sobie sprawę, że brakuje mu tego, co mają inni wielcy muzycy - tragicznych przeżyć, bolesnego zawodu miłosnego. By to zmienić, postanawia zalecać się do pięknej Heer, licząc na nowe doznania. I rzeczywiście – muzyczna kariera  Jordana zaczyna nabierać tempa.

 

Zombie Express reż. Yeon Sang-ho,

Korea Płd. 2016 (118 min)

w.: Gong You, Kim Su-an, Jung Yu-mi

Horror o poświęceniu podczas apokalipsy. Seok Woo jest przepracowanym menedżerem w dużej seulskiej korporacji.  W dniu urodzin swojej córeczki wybiera się z nią do mieszkającej w Pusan matki. Wsiadają do szybkiego pociągu KTX i ruszają w drogę. Tymczasem w kraju wybucha epidemia zombie. Koreę Południową ogarnia chaos, a kolejne ofiary dołączają do hord żywych trupów. Zarażeni trafiają także do pociągu. Podróż momentalnie staje się koszmarem i dramatyczną walką o przetrwanie.

 

Trzy wieki reż. Buster Keaton, Eddie Cline,

USA 1923 (64 min)

w.: Buster Keaton, Margaret Leahy, Wallace Beery

Komedia romantyczna, w której „człowiek o kamiennej twarzy”, Buster Keaton, pojawia się w trzech różnych historycznych epokach: w erze kamienia łupanego, w czasach rzymskich i w czasach współczesnych jako chłopak przeżywający miłosne perypetie – jakże do siebie podobne, mimo rozwoju cywilizacji.

 

Nastolatki reż. Alexandra-Therese Keining,

Szwecja/Finlandia 2015 (106 min)

w.: Tiva Jagell, Wilma Holmen, Louise Nyvall

Odważna i bezkompromisowa opowieść o trudzie dojrzewania. Kim, Bella i Momo nie są lubiane w szkole. Otoczone przez brutalny świat nastoletniej przemocy, mają tylko siebie. Wszystko zmienia się diametralnie, gdy w ogrodzie Belli znajdują magiczny kwiat. Roślina przemienia dziewczęta w chłopców. Dla dwóch z nich nagła przemiana jest tylko zabawą. Jednak Kim, która nie jest pogodzona ze swoją płcią, w nowej skórze nareszcie czuje się dobrze...

 

Love Aaj Kal reż. Imtiaz Ali,

Indie 2009 (128 min)

w.: Saif Ali Khan, Deepika Padukone, Rishi Kapoor

India Stardust Awards'2010 za najlepszy film i reżyserię

Miłość à la Bollywood. Kai i Meera to młodzi ludzie sukcesu. Mają przed sobą przyszłość, ale gdy po dwóch latach ich miłość trafia na przeszkodę w postaci rozłąki spowodowanej pracą, zrywają ze sobą. Świadkiem rozstania jest Veer Singh, kuzyn Kaia, który próbuje go przekonać, by walczył o ukochaną. Chcąc poruszyć jego serce opowiada mu historię swojej miłości, z której nie zrezygnował mimo przeciwności losu. Historia ta zdarzyła się 40 lat temu w Delhi.

 

Lament reż. Na Hong-jin,

Korea Płd. 2016 (156 min)

w.: Kwak Do-won, Hwang Jung-min, Jun Kunimara

Azjatycka Nagroda Filmowa'2017 za reżyserię

Frekwencyjny przebój w Korei Południowej – film obejrzało 7 milionów widzów! Akcja dzieje się na koreańskiej prowincji. W małej mieścinie dochodzi do serii tajemniczych morderstw oraz chorób. Sprawa szybko zaczyna przerastać lokalnych policjantów. Do głosu dochodzą więc coraz bardziej irracjonalne wytłumaczenia sytuacji, a główny bohater, dla którego śledztwo zaczyna mieć wymiar osobisty, zaprasza do pomocy buddyjskiego szamana.

 

Zwariować ze szczęścia reż. Paolo Virzi,

Włochy/Francja 2016 (118 min)

w.: Valeria Bruni Tedeschi, Micaela Ramazzotti, Fabrizio Brandi

Grand Prix, nagrody za role kobiece (V. Bruni Tedeschi, M. Ramazzotti) oraz nagroda publiczności na MFF w Valladolid'2016

Beatrice jest gadatliwą manipulantką, pozującą na osobę obracającą się wśród wyższych sfer. Donatella to wrażliwa introwertyczka, która skrywa mroczną tajemnicę z przeszłości. Obie pacjentki „ośrodka terapeutycznego dla kobiet z problemami psychicznymi“ połączy wspólny cel: ucieczka z zakładu do świata „wolnych i zdrowych ludzi“.  

 

The Rolling Stones. Ole, ole, ole! reż. Paul Dugdale,

Anglia 2016 (105 min)

w.: Mick Jagger, Keith Richards, Charlie Watts, Ronnie Wood

Dokumentalny zapis trasy koncertowej zespołu The Rolling Stones, który w 2016 roku dosłownie „przetoczył się" przez Amerykę Południową. Zagrali w sumie w dziewięciu krajach, dziesiąta okazała się Kuba - miejsce, gdzie Stonesi nigdy wcześniej nie wystąpili.  Zaraz po oficjalnym ogłoszeniu daty koncertu fani oszaleli, a poziom ich oddania dla zespołu przybrał znamiona oficjalnego kultu.  Na koncercie w Hawanie było  1.200.000  widzów!

 

Kochanego ciała nigdy za wiele reż. Sharat Katariya,

Indie 2015 (110 min)

w.: Bhumi Pednekar, Ajushmann Khurrana, Sanjay Mishra

Komedia z Bollywood udowadniająca, że „puszyste” kobiety wcale nie są gorsze od wychudzonych „ideałów” piękności. Ona i on są młodym małżeństwem – na razie największym wyzwaniem dla nich jest utrzymanie równowagi, kiedy jadą razem na skuterze. Gdy mężczyzna sądzi, że będzie już tylko gorzej, niespodziewanie wielkogabarytowa żona staje się wybawieniem w życiowych problemach, jak choćby w opanowaniu nadopiekuńczych zapędów jego ojca.