Imprezy towarzyszące

MONODRAM: Od przodu i od tyłu

6.08.2016 (sobota) g.22:00, kino "Dzięcioł"

(na motywach książki "Niemcewicz od przodu i tyłu" Karola Zbyszewskiego oraz powieści "Casanova" Jerzego Żurka)

reż.: Stanisław Miedziewski

wykonanie: Mateusz Nowak

Brawurowo wykonany spektakl o kwintesencji polskich obyczajów: tych dawnych, rodem z osiemnastowiecznej Polski, i tych współczesnych, jakby żywcem wygrzebanych ze skansenu historii. Dekoracje się zmieniają, ale polskie wady i grzechy są ponadczasowe. 

Najczęściej nagradzany monodram ostatnich lat: na festiwalach małych form teatralnych w Polsce i za granicą.

 

KONCERT: Rura (Ukraina)

7.08.2016 (niedziela) g.24:00, Browar Zwierzyniec

Rock'n'roll i punk, ukraiński folk i ska, reggae i blues - te wszystkie składniki można odnaleźć w eksplodującej energią i pozytywnej muzyce zespołu, określanej jako "happy rock'n'roll". Poza różnorodnością stylów, atutem zespołu jest spontaniczna i naturalna ekspresja estradowa muzyków, którym szybko udaje się wciągnąć publiczność do wspólnej zabawy.

 

KONCERT: Reds (Polska)

8.08.2016 (poniedziałek) g.24:00, Browar Zwierzyniec

Reds założył w 1987 roku Rafał Olbrychski. Dobre wejście na festiwalu w Jarocinie zapowiadało przed zespołem jasną przyszłość. Potwierdziły to dwie nagrane przez zespół płyty. Ale po kilku latach grupa zawiesiła wspólne granie, a Rafał płytą Tatango wybrał solową karierę. Ostatnio nastąpiła jednak Reds-reaktywacja. I zespół nową płytą chce przypomnieć się publiczności.

 

KONCERT: Spiritual Seasons (Ukraina)

11.08.2016 (czwartek) g.24:00, Browar Zwierzyniec

Grupa poszukuje muzycznych inspiracji daleko od Ukrainy. W ich muzyce można znaleźć motywy wywodzące się z tradycji celtyckiej, skandynawskiej, a nawet średniowiecznej. Nie są muzycznymi ortodoksami, toteż muzykę etniczną podają w rockowych, porywających aranżacjach.

 

FILM Z MUZYKĄ NA ŻYWO: Rafał Rozmus i Orkiestra Symfoniczna im. K. Namysłowskiego

12.08.2016 (piątek) g.22:00, kino "Jowita"

Rafał Rozmus, kompozytor muzyki filmowej i teatralnej, od lat propaguje powrót do klasyki kina niemego, kiedy muzyka towarzyszyła filmom na żywo. Regularnie tworzy muzykę do nieśmiertelnych dzieł z epoki wielkiego niemowy. Wykonywane przez niego na żywo, wraz z Orkiestrą Symfoniczną im. K. Namysłowskiego, partytury do niemych evergreenów, stały się znakiem firmowym Letniej Akademii Filmowej.

 

KONCERT: Whiterose (Polska)

13.08.2016 (sobota) g.24:00, Browar Zwierzyniec

Whiterose gra rocka z elementami progresji i klimatycznej melodyki. Mają za sobą pierwsze nagrania, ale czują, że dopiero teraz nadszedł dla nich moment zwrotny. Nowy album nagrywają pod okiem Braci Cugowskich, przy współpracy z gitarzystą zespołu Bajm - Adamem Drathem. Nowy rozdział czas zacząć..

.

 

KONCERT: Frostbite (Polska)

14.08.2016 (niedziela) g.24:00, Browar Zwierzyniec

Frostbite to tegoroczny zwycięzca, niedawno zakończonego, festiwalu Rockowisko Zwierzyniec. Trudno jednoznacznie sklasyfikować ich muzykę. Poszukują różnych brzmień i stylów. Więcej można wywnioskować z ich nowej płyty, jaka pod koniec ubiegłego roku pojawiła  się na rynku. A póki co, próbują zdobywać nowych fanów takimi akcjami, jak udział w programie Must Be The Music.